<<<1 - 11 з 72>>>


13 Лютого 2018 10:18децентралізація

Чернігівщина — серед лідерів у створенні ОТГ

На сьогодні в Україні 3313 територіальних громад сформували 710 ОТГ. Проте майже вісім тисяч громад залишаються поки що необ’єднаними.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України оприлюднило результати Моніторингу процесу

08 Лютого 2018 12:59До відома

Зубко: Посилено вимоги до власників будівель і споруд щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю

В Україні посилюються вимоги до власників будівель і споруд щодо забезпечення всеосяжного доступу осіб з інвалідністю. Це стосується житлових приміщень, під’їздів, громадських приміщень та об’єктів комунальної власності.

Так прокоментував прийнятий парламентом у першому читанні законопроект щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд, Віце-прем’єр-міністр

01 Лютого 2018 12:36земельні питання

Відсьогодні Держгеокадастр розпочинає передачу сільськогосподарських земель до власності ОТГ

Уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відповідне рішення прийнято вчора, 31 січня, на засіданні Кабінету Міністрів України за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Як зазначив Прем’єр-міністр, оскільки парламентська дискусія з цього питання затягується, Уряд знайшов механізм, який у межах чинного законодавства дозволяє передати землі сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад.

– Ми маємо ОТГ повноцінно передати землі для того,

31 Січня 2018 09:11До відома

Мінрегіон створив інструмент для ефективного просторового планування територій громад, — В’ячеслав Негода

Мінрегіон проводить послідовну роботу з реалізації Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Серед завдань – забезпечення органів місцевого самоврядування інструментами, застосування яких сприятиме розвитку територій.

Наказом Мінрегіону затверджено Державні будівельні норми (ДБН) «Склад та зміст схеми планування території, на якій реалізуються повноваження сільських, селищних, міських рад». Особливе значення цей документ має для об’єднаних територіальних громад (ОТГ), оскільки регламентує питання розроблення та впровадження в практичну діяльність ОТГ документації з просторового планування (в першу чергу схем планування їх території за межами населених пунктів).

У Мінрегіоні зазначили,  що розробка схем планування територій ОТГ значно спростить громадам реалізацію завдань зі сталого розвитку їх територій.

«Серед завдань реформи місцевого самоврядування – місцевий економічний розвиток, створення сприятливих інвестиційних умов. Схема планування території є основою комплексного бачення розвитку  громади, обґрунтовує її потреби, взаємоузгоджує інтереси державні, громадські, приватні.  Такий документ несе в собі також важливу інформацію для потенційних інвесторів, які мають намір вкладати кошти у реалізацію проектів на територіях громад», — сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

25 Січня 2018 13:27До відома

Мінрегіон розроблятиме Містобудівний та Житловий кодекси, — Зубко

Серед основних здобутків Мінрегіону за 2017 рік, Геннадій Зубко назвав дві ключові реформи: децентралізація та енергоефективність, які вже стали успішною візитівкою України в Європі. «Всі партнери, які співпрацюють з нами – Європейський Союз, США, Канада та інші — всі долучилися до наших реформ. І ми вже маємо вагомі результати. Це не тільки зростаюча кількість громад і доходів місцевих бюджетів, а в першу чергу – зміна якості життя в громадах, на прикладі створення опорних шкіл, будівництва нових дитячих садків і ЦНАПів, відновлення дорожньої інфраструктури тощо», — наголосив під час підсумкової прес-конференції «Реформи у режимі «Non-Stop» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Енергоефективність – новий тренд українського суспільства. Ми поширюємо у суспільстві «енергоефективний» спосіб мислення і життя. Драйверами реформи енергоефективності є в першу ОСББ, яких вже налічується в Україні  понад 28 тисяч. Запит на енергоефективність від ОСББ підтверджується динамікою за державною програмою «теплих» кредитів, зокрема й за участі 158 муніципальних програм співфінансування. Зауважу, що за три роки програми ОСББ було видано майже 274 тисячі «теплих кредитів», — зазначив Зубко.

Опираючись на результати по реформам децентралізації і енергоефективності, Віце-прем’єр розповів і про плани міністерства у поточному році. «Закони по децентралізації, які були прийняті в минулому році, дали

19 Січня 2018 14:49До відома

На Чернігівщині проведено 88 перевірок з нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування

Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області за 2017 рік було проведено 88 перевірок нагляду за діяльністю уповноважених органів містобудування та архітектури.

З них — 12 планових та 76 позапланових.

В ході проведених інспекційних заходів архітекторам міст та районів Чернігівщини надано 22 приписи про усунення порушень містобудівного законодавства та прийнято 234 рішення.

Зокрема, про скасування дії 183 містобудівних умов та обмежень, 6 будівельних паспортів та 7 паспортів прив’язки тимчасових споруд. Зупинено дію 22 містобудівних умов та обмежень та 3 будівельних паспортів забудови земельної ділянки. Також, відновлено дію 11 містобудівних умов та обмежень та 2 будівельних паспортів.

Основною причиною скасування рішень об’єктів нагляду стала відсутність детальних планів та планів зонування

18 Січня 2018 10:32Нове у законодавстві

Комітет ВР з питань будівництва підтримав заборону прийняття в експлуатацію будинків та громадських об’єктів без засобів доступності, — Лев Парцхаладзе

17 січня 2018 року Комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалив та рекомендував прийняти в першому читанні законопроект №7370 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», який пропонує ввести заборону на прийняття в експлуатацію новозбудованих об’єктів житлово-комунального та громадського призначення, якщо вони не дотримуються вимог доступності.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні Будівельний комітет Верховної Ради підтримав важливий законопроект №7370 щодо внесення змін у Закон «Про регулювання містобудівної діяльності» в

11 Січня 2018 16:12До відома

Об’єднані громади на 95% використали субвенцію на розвиток інфраструктури у 2017 році, — Зубко

365 ОТГ на 95% використали субвенцію на розвиток інфраструктури у 2017 році. Загальна сума субвенції склала 1,5 млрд гривень, також були залучені кошти від місцевих бюджетів у понад 90 млн гривень.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на своїй сторінці у Фейсбук.

Кошти були спрямовані на реалізацію понад 2265 проектів, це такі об’єкти як: школи, дитячі садочки, шкільні автобуси, дороги, транспортні засоби спецпризначення тощо.

П’ятірка лідерів, які майже стовідсотково використали субвенцію – Вінницька, Івано-Франківська, Рівненська, Хмельницька та Чернігівська області», — написав Геннадій

02 Січня 2018 16:06До відома

На Чернігівщині побудовано 16 багатоквартирних будинків

З початку 2017 року в Чернігівській області введено в експлуатацію 794 об’єкти житлового будівництва. Загальна площа нового та реконструйованого багатоквартирного, приватного, садового і дачного житла склала 151,6 тис. м².

Зокрема, у містах Чернігів, Корюківка та Бахмач завершено будівництво 16-ти багатоповерхових новобудов. Серед них – два будинки на території обласного центру, які було введено в експлуатацію в грудні.

Так, на замовлення Прокуратури Чернігівської області споруджено багатоквартирний житловий будинок №3/1 (будівельна адреса) житлово-адміністративного комплексу по вул. Жабинського, 2-а. Кожну квартиру багатоповерхівки, що має загальну площу 7,5 тис. м², обладнано автономним джерелом теплопостачання. Загальна площа квартир в будинку складає 6,6 тис. м².

Також готовий до заселення багатоквартирний житловий будинок

22 Грудня 2017 11:19До відома

За 11 місяців 2017-го року будівельна галузь зросла майже на 23%, — Парцхаладзе

За підсумками січня-листопада 2017 року підприємства України виконали будівельні роботи на суму 84,4 млрд грн, індекс будівельної продукції по відношенню до аналогічного періоду 2016 року склав 122,5%.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За даними Державної служби статистики за 11 місяців цього року підприємства вже виконали будівельні роботи майже на 85 млрд грн. Об’єми будівництва зросли на 22,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Протягом усього 2017 року будівельна галузь демонструє стабільне зростання. Думаю, що за підсумками року результати теж будуть позитивними», —

21 Грудня 2017 17:04Семінар-нарада

Семінар-нарада щодо актуальних питань у сфері містобудування та архітектури з представниками уповноважених підрозділів

21 грудня, в приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації, відбулася семінар-нарада щодо актуальних питань у сфері містобудування та архітектури з представниками уповноважених підрозділів райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад та об'єднаних територіальних громад. 

Засідання провів начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Дмитрюк Олександр Іванович.

На  порядок денний семінар-наради виносилися наступні питання:

- Розроблення містобудівної документації відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» (про стан розроблення містобудівної документації в області доповів начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Дмитрюк Олександр Іванович);

<<<1 - 11 з 72>>>