Управління містобудування та архітектури Чернігівської облдержадміністрації
Анонси


   


  Назад

  Семінар-нарада щодо схем планування території

  Сьогодні, 30 травня в приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації, відбулася семінар-нарада щодо схем планування території, на якій реалізуються повноваження  сільських, селищних, міських рад, розробки планів спроможних мереж надання первинної медичної допомоги та проектів амбулаторії моно-практики (тип «АГ»).

  Засідання провів заступник голови обласної державної адміністрації - Сергієнко Сергій Федорович.

  В залі були присутні: представники структурних підрозділів з питань містобудування та архітектури районних державних адміністрацій; керівники структурних підрозділів з питань містобудування та архітектури об’єднаних територіальних громад;  представники проектних організацій, головні лікарі центрів первинно-медичної допомоги.

  На порядок денний семінар-наради виносилися наступні питання:

  1. Презентація нового ДБН Б.1.1-21:2017 «Склад та зміст схеми планування території, на якій реалізуються повноваження  сільських, селищних, міських рад»;
  2. Пропозиції щодо розробки планів спроможних мереж надання первинної медичної допомоги;
  3. Представлення проекту первинної медико-санітарної допомоги на одного лікаря (відповідає амбулаторії моно-практики (тип «АГ»).

  Для свого планомірного та продуманого соціально-економічного розвитку кожна територіальна громада повинна мати містобудівну документацію. Саме вона дозволить місцевій владі та інвесторам дати відповіді на запитання: що планується будувати і розвивати, де реалізовуватимуться проекти та коли саме.

  На цьому акцентували під час семінару-наради представників органів державної влади та місцевого самоврядування області керівники державного підприємства «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД».

  Заступник директора підприємства Тетяна Криштоп розповіла про розробку й вимоги державних будівельних норм України, етапи та нюанси виготовлення, затвердження та оприлюднення містобудівної документації. На її переконання, наявність просторового планування в ОТГ сприятиме не лише створенню й підтримці належного життєвого середовища громади, а й більш справедливому розподілу коштів між старостинськими округами.

  Директор ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» Олександр Чижевський презентував присутнім на семінарі пропозиції свого підприємства стосовно розробки плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги (ПМД). Державою на реалізацію таких проектів виділено з бюджету близько п’яти мільярдів гривень. Ці кошти вже розподілені між областями. Урядовими документами передбачається, що створена мережа ПМД має бути такою, щоб гарантувати кожному жителю громади безперешкодний доступ до медичних послуг. Для того слід урахувати стан та наявність доріг, кількість жителів у населених пунктах. Дистанція, яку пацієнт долатиме до пункту первинної медичної допомоги не повинна перевищувати сім кілометрів.

  Законодавець розрізняє чотири типи пунктів ПМД: центр ПМД (не менше семи лікарів, кількість населення — понад 15 тисяч осіб), амбулаторія групової практики (не менше двох лікарів, кількість населення — понад 3 тисячі осіб), амбулаторія монопрактики (один лікар, кількість населення — близько півтори тисячі осіб) та пункт здоров’я, який обслуговуватиме невеликі населені пункти, де проживає менше 750 людей.

  Для ОТГ Чернігівщини, на думку фахівців, більше підходять два останні. Олександр Чижевський представив учасникам наради проект медичного пункту, розроблений фахівцями очолюваного ним підприємства. Проектом передбачено спорудження медичного пункту та квартири лікаря при ньому. Ватість такого будівництва залежно від застосовуваних матеріалів становитиме від 5,9 до 6,9 мільйона гривень.

  У ході семінару керівники ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» відповіли на ряд практичних запитань учасників.

  — Маємо план дій, маємо виділені для цього державою кошти, тож слід негайно розпочинати роботу, щоб їх не втратити, — підсумував роботу семінару заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко.

  Назад