Анонси






     


    Назад

    З 1 вересня пішохідні зони будуть обов’язково проектуватися із врахуванням потреб людей з інвалідністю, — Парцхаладзе

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, вводить обов’язкове проектування пішохідних зон на вулицях і дорогах із врахуванням потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Відповідна норма міститься у новому ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів», який вступає в силу з 1 вересня 2018 року.

    Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

    «Ми маємо створити безпечний та комфортний простір для всіх, тому в новому ДБН щодо вулиць і доріг передбачили обов’язкове проектування пішохідних зон з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Це необхідні вимоги для створення реального безбар’єрного простору в Україні і вони вступлять в силу вже з вересня цього року. Наприклад, якщо пішохідний перехід різнорівневий, то обов’язково потрібно облаштовувати пандуси або ліфти, регульовані пішохідні переходи зі світлофорами повинні мати звукові сигнали тощо», — сказав він.

    мЗгідно з новим ДБН, влаштування пішохідних переходів необхідно здійснювати з урахуванням забезпечення доступності для маломобільних груп населення, зокрема:

     

    — застосування на межі тротуару або пішохідної доріжки з пішохідним переходом пандусів чи виконання всього пішохідного переходу на одному рівні з тротуаром чи проїзною частиною;

    — облаштування регульованих пішохідних переходів спеціальними звуковими сигналами;

    — пониження бордюру до рівня проїзної частини на підвищених острівцях безпеки чи наземних пішохідних переходах;

    — облаштування різнорівневих пішохідних переходів ліфтами або пандусами.

    ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» розроблений на заміну аналогічного ДБН 2001 року.

    Нагадаємо, що обов’язкове створення безбар’єрного простору в пішохідних зонах також прописано у новому ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій». Зокрема, згідно з ним, розширюються норми щодо створення безбар’єрного простору у житловій забудові, вимоги щодо проектування зупинок громадського транспорту з урахуванням їх доступності та інформованості, створення необхідних умов досяжності об’єктів громадського обслуговування для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: тактильні поверхні, звукові пішохідні переходи тощо. Новий ДБН вже опублікований і вступає в силу з 1 вересня 2018 року.

    Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

    http://www.minregion.gov.ua

    Назад