Анонси
Реєстр пошкодженого та знищеного майна

Назад

Реєстр пошкодженого та знищеного майна

Мінінфраструктури спільно з Мінцифри було презентовано початок роботи Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (надалі – Реєстр) .

Створення та функціонування Реєстру передбачено Порядком подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, затвердженого Постановою КМУ №380 від 26.03.2022 р. «Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації» (з наступними змінами та доповненнями).

Реєстр представляє собою єдину базу даних для забезпечення збору, накопичення, обліку, обробки, зберігання та захисту інформації про усю житлову, транспортну та соціальну інфраструктуру, яка постраждала внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.

Об’єктами Реєстру є інформація про:

  • пошкоджене та знищене нерухоме майно;
  • осіб, нерухоме майно яких пошкоджено або знищено;
  • шкоду та збитки, завдані внаслідок пошкодження такого майна.

Особа може подати інформаційне повідомлення для внесення відповідної інформації щодо такого майна до Реєстру через:

  • Єдиний державний веб-портал електронних послуг (Портал «Дія») або через мобільний застосунок «Дія»;
  • нотаріуса;
  • Центр надання адміністративних послуг.

Інформація, внесена до Реєстру є відкритою і загальнодоступною (крім персональних даних). Будь-яких строків, протягом якого інформація про пошкодження або знищення нерухомого майна має бути внесена до Реєстру, наразі не встановлено.

Варто зазначити, що на даному етапі Реєстр є лише інструментом для збору та систематизації інформації щодо пошкодженого та знищеного майна. Проте, в подальшому інформація з Реєстру потенційно може використовуватись для цілей розрахунку та виплати компенсацій за пошкодження та знищення об’єктів нерухомого майна, після того як буде запроваджений відповідний правовий механізм, якого, наразі, не існує.

З огляду на все вищевикладене, у разі наявності пошкодження або знищення майна підприємства внаслідок бойових дій, радимо подати відповідне інформаційне повідомлення до Реєстру з метою фіксації фактів такого пошкодження або знищення.

Розроблення та впровадження Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється Міністерством інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством розвитку громад та територій. Проект реалізується за підтримки USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Більш детальна інформація за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1LGSecaiPAubuKF12ZCuNTO2vgWeNP9Jf?usp=share_link

 
 

 

 

Назад